Projektist

Idee:
Maritsa Lens
Jaanus Kann

Teostajad:
Aleksandr Tsõganov
Mari-Liis Aru
Rene Vanaveski

2011. aasta sügisel alustasime uurimistöö aluste raames kooli kultuuriliste mälestuste kogumiku koostamist. Idee lähtus soovist, et koolis oleks ühtne kogum kõikide toimunud ürituste jäädvustustest ning ülevaade traditsioonidest. Eesmärgiks sai kõik Nõmme Gümnaasiumi kultuurilised sündmused kokku koguda, sorteerida ning nendest moodustada kõigile kättesaadav arhiiv.

Kõigepealt alustasimegi materjali kokkukogumisest. Saime sündmuste jäädvustusi, kavasid ja pilte nii õpetajatelt kui ka vilistlastelt.  Suure hulga materjalide kogumise tulemusena oli meil andmeid nii internetist, VHS-kassetidelt, CD- kui ka DVD-plaatidelt.

Seejärel jaotasime kõik sündmused aastate kaupa ära. Andmete hoidmiseks soetasime kooli abiga välise kõvaketta.

Töös tutvustasime ka koolis toimuvaid üritusi. Parim viis informatsiooni saamiseks kooli traditsioonide kohta on küsitleda neid, kes on ise nende sündmuste kulgemisele kaasa aidanud, aluse pannud või kõrvalt jälginud. Seega küsitlesime järgmisi õpetajaid: Tiiu Pärn, Maritsa Lens, Karin Klemmer, Tiia Tondi, Heiti Aarna. Nende küsitluste alusel sai iga ürituse kohta koostatud kirjeldus.

2012. aasta sügisel jätkasime kogumiku tegemist. Mõistsime, et välisel kõvakettal olev arhiiv ei ole piisavalt kättesaadav kõigile, ning seega sai tehtud koduleht.

Kui Sul leidub materjali, mis võiks asuda siinsamas kogumikus, siis palun võta ühendust: video@tng.ee

Ċ
video tng,
Apr 18, 2013, 11:12 AM